5 شاخص مهم در بازاریابی دیجیتال مبلمان

یکی از مؤلفه‌های مهم برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال مبلمان، تحلیل و بررسی داده‌ها و اطلاعات موجود است. اهمیت به اطلاعات جزء معیارهای کلیدی تجارت آنلاین است که در افزایش فروش مبلمان، نقش یک اهرم قدرتمند را ایفا می‌کند.
در این مقاله برای کمک به صاحبان برندهای مبلمان و موفقیت آن‌ها در دیجیتال مارکتینگ، پنج شاخص اساسی و چگونگی استفاده از داده‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

5 شاخص مهم در تحلیل روند بازاریابی دیجیتال مبلمان که باید بدانید

 

 

بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

 

1. درآمد از هر بازدید

صرف نظر از این‌ که مشتریان برای خرید مبلمان چه مسیری را طی می‌کنند؛ از مسیر فروشگاه‌ها‌ی فیزیکی گرفته تا فضای آنلاین، دستگاه‌های موبایل و ... پیشنهاد می‌کنیم به جای این‌که فقط‌ میزان افزایش یا کاهش فروش سالانه را در نظر داشته باشید، به معیارهای حرفه‌ای‌تری مانند درآمد از هر بازدید (Revenue Per Visit) توجه کنید. این معیار یک نشانگر واقعی و قابل استناد برای سنجش عوامل موثر در فروش آنلاین شماست. معیار درآمد به ازای هر بازدید، یک شاخص خوب برای مشخص کردن این موضوع است که فروشندگان باید سرمایه خود را در کجا و چه زمانی صرف محصولات جدید، تبلیغات وب‌سایت و سایر اقدامات بازاریابی کنند.
اغلب اوقات، یک روند مثبت در شاخص RPV برای فروشندگان مبلمان می‌تواند نشان‌دهنده قدرت تبلیغات و یا مجموعه‌ای از محصولات باشد و روندهای فروش مثبت را برای اقدامات آینده ارائه دهد.

 

2. توجه به کاتالوگ دیجیتال و موجودی کالا

فروشندگان مبلمان به خوبی نسبت به متناسب‌سازی سطح انتخاب و موجودی کالا با توجه به نیاز مشتریان آگاه هستند. همان‌طور که فروشگاه‌های مبلمان نیاز به ارزیابی دقیق و نظارت بر موجودی کالا دارند، در مورد بازاریابی دیجیتال مبلمان نیز این امر صادق است. فرصت واقعی فضای آنلاین این است که یک مجموعه کاتالوگ با‌کیفیت پر از تصاویر خوب، طبقه‌بندی شده و بسیار قابل سرچ، شامل حجم متنوعی از محصولات داشته باشید که هم به شکل آنلاین و هم مستقیم در فروشگاه‌ها قابل خریداری باشند. بررسی این ترکیب و ایجاد تغییراتی در آن به صورت مداوم، گاهی اوقات می‌تواند با سوار شدن بر موج ترند‌ها، تاثیر قابل توجه و مثبتی بر فروش بگذارد.

 

3. هزینه کلاه‌برداری و تقلب

امروزه، آمار تقلب در بین تمام فروشندگان هرچند تأسف‌آور اما بسیار واقعی است. اندازه‌گیری هزینه واقعی کلاه‌برداری و داشتن تیم و تکنولوژی مناسب برای جلب و جلوگیری از تقلب، در طولانی مدت باعث بقاء تجارت شما خواهد شد.
به طور منظم معیارهایی مانند نرخ برگشت شارژ، هزینه تقلب جلوگیری‌شده و درصد بازپرداخت شارژ جلوگیری‌شده را بررسی کنید. تکرار مداوم تکنولوژی و فرآیندهای جلوگیری از تقلب در بازاریابی دیجیتال مبلمان، به شما و تجارت‌تان کمک می‌کند از بازی جلوتر باشید.

 

4. کیفیت، سرعت و کارآمدی پلتفرم‌های فروش آنلاین مبلمان

هرچقدر که صاحبان برند‌های صنعت مبلمان بیش‌تر به دنبال گسترش فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال مبلمان خود و افزایش فروش الکترونیکی باشند، باید چندین معیار اصلی را به منظور بررسی دقیق تراکنش‌های آنلاین به خاطر داشته باشند.
مثلا اندازه‌گیری و تجزیه تحلیل‌ مواردی مانند تعداد اشکالات ایجاد‌ شده و روند اصلاحات، زمان مناسب برای حل مشکلات، سرعت انتشار و موارد دیگر. البته همه‌ این موارد در صورتی مورد بحث است که سایت شما در دو ثانیه یا کمتر لود شود. اطمینان از سنجش و اندازه‌گیری مستمر میزان پیشرفت در بازاریابی دیجیتال، برای موفقیت در فروش مبلمان بسیار مهم است.

 

همین امروز شعبه دیجیتال فروشگاه خود را افتتاح کنید

 

دیجیتال مارکتینگ مبلمان

 

این مطلب را هم مطالعه کنید:  چطور از دیجیتال مارکتینگ برای جلب مشتریان به خرید آنلاین مبلمان استفاده کنیم؟

 

5. تجربه مثبت از تحویل کالا

یکی از عوامل اصلی فروش و درآمد فروشندگان مبلمان این است که آیا مبلمان مشتری همان‌طور که قول داده شده تحویل داده می شود یا نه. اگر‌ مشتری تجربه مثبت داشته باشد، به احتمال زیاد در چرخه خرید بعدی خود مجدد از شما خرید و شما را به دیگران معرفی می‌کند. مشتری راضی معمولا به خاطر سفارش عالی و تجربه خوب تحویل، در شبکه‌های اجتماعی نظرات مثبتی درباره برند شما می‌نویسد.

 

این موارد، برخی از مهم‌ترین معیارهای بازاریابی دیجیتال مبلمان هستند که ارزیابی و سرعت بخشیدن به آن‌ها، می‌تواند باعث افزایش فروش محصولات برندها شود.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در بازاریابی آنلاین مبلمان، معیارهای تخصصی فراوانی وجود دارد که آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای مانند مدام‌مدیا، گاهی حتا به صورت ساعتی، آن‌ها را اندازه‌گیری و بهینه‌سازی می‌کنند.

اما مهم‌ترین موضوع این است که بدون بررسی تجربه‌های خرید مشتریان مختلف از شما، نمی‌توانید از همه پتانسیل فروش خود، به صورت آنلاین، آفلاین و از طریق دستگاه‌های موبایل استفاده کنید. داشتن نگاهی عمیق‌تر به نحوه اداره و اندازه‌گیری اقدامات بازاریابی دیجیتال خود، برای برداشتن گام بعدی در موفقیت و گسترش فروش مبلمان، امری ضروری است.
برای مشاوره رایگان همین حالا
با ما تماس بگیرید.
 

source: www.blueport.com

نوشته های اخیر

دسته بندی ها