یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ که فروش مبلمان را به ارمغان می‌آورد

وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ برای فروش آنلاین مبلمان به میان می‌آید، معمولا به راه‌های تبدیل کاربران اینترنت به مشتری فکر می‌کنیم. اما آیا ما همه‌ی کارهای لازم را انجام می‌دهیم تا به بیش‌ترین مشتری برسیم؟

در دیجیتال‌مارکتینگ یک استراتژی خاص برای همه‌ی صنایع جواب‌گو نیست.
بعضی از کسب‌و‌کار‌ها مانند صنعت مبلمان به اندازه‌ای خاص هستند که برای دست‌یابی به یک استراتژی بازاریابی اینترنتی موفق، احتیاج به تفکر وسواس‌گونه و تردید بیش‌از حد ندارد.

از آن‌جایی که یک محصول از برند‌های مبلمان، معمولا کالای بزرگ و گرانی به حساب می‌آید، هم‌چنان مشتریان برای خرید آن به صورت آنلاین سخت‌گیر هستند. البته این به این معنی نیست که داشتن یک استراتژی قدرتمند بازاریابی دیجیتال مبلمان، نقش اساسی و پررنگی در ترقیب مشتریان به خرید آنلاین مبل و تبدیل آن‌ها به «مشتری آماده به خرید» ندارد. اتفاقا کاملا برعکس.

 

 

 

چطور از طریق بازاریابی دیجیتال مبلمان فروش‌مان را افزایش دهیم؟

 

بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

 

یک‌ گزارش از گوگل در سال ۲۰۱۵، نشان می‌دهد که ۶۳٪ از مردم حداقل دو هفته پیش از خرید، به تحقیق و دیدن محصولات مختلف برندهای مبلمان از طریق فضای آنلاین می‌پردازند. همچنین در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی شده که ۷۰٪ از برندهای صنایع مبلمان و دکوراتیو به طریقی تحت تاثیر اینترنت و فضای آنلاین قرار خواهند گرفت. اما جالب است بدانید طبق این گزارش، فقط ۲۵٪ از مردم که سرچ‌های طولانی و گسترده‌ای انجام می‌دهند، حاضر به خرید آنلاین خواهند بود! دلیل این اختلاف زیاد و دلیل خرید نکردن عده‌ زیادی از مردم به صورت آنلاین، این است که محصولات مبلمان گران است. در واقع این‌ها خریداران بالقوه‌ای هستند که پیش از خرید برای راحت اعتماد کردن احتیاج دارند محصولات را از نزدیک دیده و لمس کنند.

این موضوع به این معنی نیست که برندهای مبلمان به یک فروشگاه آنلاین و بازاریابی دیجیتال مبلمان احتیاج ندارند، بلکه کاملا برعکس است! از آن‌جا که خریداران مبل در مرحله سرچ و تحقیق، وابستگی و اعتماد شدیدی به اینترنت دارند، بازاریابی دیجیتال مبلمان برند شما می‌تواند محصولات شما را مقابل چشمان خریدار و در لیست خرید او قرار دهد و به یکی از گزینه‌های اصلی خرید تبدیل شود.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام‌مدیا توصیه می‌کنیم که صاحبان برند‌های مبلمان از بازاریابی دیجیتال برای تاثیرگذاری بر مشتریان خود و تصمیمات آن‌ها استفاده کنند. نحوه درست این کار را در ادامه توضیح می‌دهیم.

 

 

فروشگاه اینترنتی مبلمان یا فقط یک وبسایت معرفی؟

با وجود این که وبسایت می‌تواند در حضور اینترنتی شما و جذب مخاطبان تاثیرگذار باشد، اما به هر حال یک فروشگاه اینترنتی مبلمان از یک وبسایت ساده، ارزش‌مندتر خواهد بود. زمانی که مشتریان در مرحله تحقیق و سرچ آنلاین هستند، می‌خواهند که امکان مقایسه گزینه‌ها و محصولات مختلف را داشته باشند. یک وبسایت فروش آنلایند مبل که طراحی جذاب و خوبی هم داشته باشد، بهترین مسیر برای تحقیقات مشتریان است. آن‌ها در این پلتفرم می‌توانند محصولات تخفیف خورده و کالاهای مورد نظرشان را به راحتی دیده، با یکدیگر مقایسه کرده و در لیست خریدشان قرار دهند. علاوه بر این، بعید است شما بخواهید ۲۵٪ از آن‌ها را که آماده ثبت خرید به صورت آنلاین هستند، از دست بدهید!

 

 

طراحی وبسایت فروش آنلاین مبلمان خود را ارتقا دهید

یک وبسایت طراحی شده برای موبایل، هرچند که عالی و بی‌نقص باشد، به اندازه کافی برای سئوی سایت خوب نیست. از طرفی بیش‌تر مشتریان، تحقیقات آنلاین خود را از طریق موبایل انجام می‌دهند. گوگل گزارش می‌کند که ۴۹٪ از همه سرچ‌ها درباره مبلمان و لوازم دکوراتیو از طریق دستگاه‌های موبایل یا تبلت انجام می‌شود. اگر تا به حال به طراحی موبایل‌محور وبسایت خود فکر نکرده‌اید، همین حالا شروع کنید. و یا اگر برای آن یک طراحی ساده و ارزان در نظر گرفته‌اید، آن را مجدد به اندازه نسخه وب زیبا طراحی کنید.
اگر وبسایت شما از طراحی خوبی برای موبایل برخوردار است، حال احتیاج به ابزارهای تجزیه و تحلیل برای اندازه‌گیری ترافیک ورودی دارید. می‌توانید از طریق ردیابی مشتریانی که سرچ خود را از طریق موبایل آغاز و برای ارزیابی جدی‌تر، از طریق لپ‌تاپ به وبسایت شما رجوع کرده‌اند، بهره‌وری و سودآوری نسخه موبایل وبسایت خود را بسنجید.

 

 

 

بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: آیا اینستاگرام، بهترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال مبلمان است؟

 

 

در استراتژی بازاریابی دیجیتال مبلمان، روی تبلیغات محلی تمرکز کنید

اگر به دنبال این هستید که مشتریان بالقوه بیش‌تری از فروشگاه فیزیکی شما بازدید کنند، کمپین سئومارکتینگ در سطح کشوری نمی‌تواند به اندازه کافی برای شما جواب‌گو باشد. شما باید از کمپین سئومارکتینگ محلی استفاده کنید که نه تنها تاثیر بیش‌تری برای شما دارد، بلکه بسیار ارزان‌تر و دستیابی به رتبه مورد نظر در کلمه‌های تارگت‌شده، در آن بسیار آسان‌تر است. وقتی که این سرویس را از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ درخواست می‌کنید، لازم است که کلمه‌های مخصوص محلی که فروشگاه فیزیکی شما در آن قرار دارد را به آن‌ها یادآوری کنید. مثلا «خرید کاناپه در سعادت آباد» یا «میز چوبی ارزان در تهرانپارس».

 

 

مسیر بازاریابی دیجیتال مبلمان خود را با تجارب حضوری و فروشگاهی تطبیق دهید

وقتی که توجه مشتریان آنلاین را به سمت خود جلب کردید، زمان آن است که یک قدم فراتر رفته و آن‌ها را به فروشگاه و بازدید حضوری ترقیب کنید. به عنوان مثال می‌توانید کوپن‌های تخفیف قابل پرینت را فقط برای استفاده در داخل فروشگاه‌تان روی وبسایت قرار دهید. هم‌چنین جشنواره‌های فروش ویژه و سایر برنامه‌هایی که در فروشگاه‌تان برگزار می‌کنید را حتما از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر و تبلیغ کنید.
دربازاریابی دیجیتال مبلمان از خلاقیت خود برای تبدیل مشتریان مجازی به مشتریان حضوری و ترقیب آن‌ها برای حضور در فروشگاه استفاده کنید.

 

دیجیتال‌مارکتینگ برای برند‌های مبلمان بسیار انعطاف‌پذیر است و به ما اجازه می‌دهد برای دستیابی به نتایج متفاوت و دلپذیر، راه‌های مختلفی را امتحان کنیم. این صنعت احتیاج به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مبلمان با تمرکز بیش‌تر بر برندینگ، ایجاد درگیری مخاطبان با محتوا و افزایش میزان بازدید آن‌ها دارد.
برای نمونه استراتژی‌هایی که ما برای مشتریان خود در صنعت مبلمان طراحی کردیم را در این
صفحه ببینید. 

اگر محصولات شما بزرگ، گران‌قیمت و نیازمند یک استراتژی متفاوت بازاریابی دیجیتال مبلمان هستند، با تیم تخصصی مدام‌مدیا در تماس باشید.

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها