آیا اینستاگرام، بهترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال مبلمان است؟

آیا اینستاگرام، بهترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال مبلمان است؟

 

امروزه برندهای مبل و محصولات دکوراتیو، لزوم استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال مبلمان را متوجه شده‌اند. وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی، به کاربران در ساخت ارتباطات و فعالیت‌های اجتماعی کمک می‌کند. پلتفرم‌هایی مثل فیسبوک، توییتر، یوتیوب و اینستاگرام برای مشتریان مبلمان، راحتی در انتخاب و خرید را به ارمغان می‌آورد؛ چرا که ایجاد راحتی در خرید، برای هر برند مبلمان یک مسئولیت و‌ وظیفه است. امروزه مشتریان می‌توانند از طریق چک کردن وبسایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی، به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب و اقدام به خرید کنند.

 

 

بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

 

تحقیقات نشان می‌دهد که ۸۵٪ از کسب‌و‌کار‌هایی که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی خود درنظر گرفته‌اند، به افزایش در برند‌آگاهی دست پیدا کرده‌اند.
همچنین ۵۸٪ از تجارت‌هایی که بیش از ۳ سال از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده‌اند، به افزایش در فروش رسیده‌اند. وقتی که از شبکه‌های اجتماعی با رویکرد درست و مناسب استفاده شود، مشابه یک ابزار برای ارتباط مستقیم با مشتریان بالقوه عمل می‌کند. البته در ابتدا ضروری است که پلتفرم‌های مختلف بررسی و بهترین پلتفرم برای موفقیت فروشگاه و برند مورد نظر انتخاب شود.
شبکه‌ای را انتخاب کنید که برای استایل برند شما مناسب، و بیش‌ترین منفعت را برای‌تان داشته باشد.

 

شبکه‌های اجتماعی محبوب برای بازاریابی دیجیتال مبلمان:

فیس‌بوک: فیس‌بوک یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها با 2.8 میلیارد یوزر فعال در سراسر جهان است.
فیسبوک در دنیا یک ابزار ترکیبی برای بازاریابی دیجیتال مبلمان محسوب می‌شود. داشتن یک پیج تجاری در فیس‌بوک، مخاطبان را در جریان آخرین محصولات و پیشنهادات شما قرار می‌دهد. درواقع فیس‌بوک یک پلتفرم قدرتمند برای ارتباط مستقیم با مشتریان بالقوه، ساخت هویت برند و لینک شدن به وبسایت کمپانی است. به عنوان مثال برند ایکیا از فیس‌بوک به صورت تاثیرگذاری استفاده می‌کند.

فیسبوک یکی از بهترین‌ شبکه‌های اجتماعی برای فروشندگان و تولید کنندگان ایرانی است که قصد صادرات مبلمان را دارند. بسیاری از برندهای مبلمان به دنبال پیدا کردن راهی برای صادرات مبل به قطر، عمان، امارات، روسیه، آلمان، عراق، ترکیه و کشورهای اروپایی هستند. بازاریابی دیجیتال مبلمان و استفاده از شبکه‌های اجتماعی، یکی از بهترین و مهم‌ترین ابزارهای صادرات مبلمان است.

 

توییتر: این شبکه اجتماعی تا زمان نگارش این متن (بهمن 1399) دارای 330 میلیون کاربر فعال است. فرمت کوتاه و کوچک این پلتفرم باعث تسریع ارتباط و در جریان بودن می‌شود.
برندهای مختلف می‌توانند از توییتر برای انتشار اخبار،
بازاریابی محتوایی و بازاریابی دیجیتال مبلمان استفاده کنند. به عنوان مثال، شرکت بو کانسپت سیدنی از توییتر برای ارتباط با مشتریان و دادن اخبار به آن‌ها استفاده می‌کند.

 

لینکدین: لینکدین یک وبسایت ارتباطات اجتماعی مهم با 760 میلیون کاربر فعال است. داشتن یک صفحه در لینکدین، به سرچ اتوماتیک نام برند شما کمک می‌کند. چرا که هر پست در لینکدین، قابلیت لینک شدن به وبسایت اصلی شما را هم دارد. فروشگاه‌های مبلمان از این طریق می‌توانند مشتری‌های بالقوه را پیدا کرده و با آن‌ها ارتباط بسازند. به عنوان مثال برند Furniture Stores UK از این پلتفرم استفاده می‌کند.

 

یوتیوب: یوتیوب یک ابزار بسیار مناسب برای ویدئو مارکتینگ با 2 میلیارد کاربر فعال است.
فروشگاه‌های مبلمان می‌توانند از ویدئومارکتینگ کاملا شبیه صحبت رودررو در فروشگاه برای نشان دادن محصولات و کیفیت آن‌ها به مشتریان استفاده کنند. یوتیوب برای افزایش رتبه در موتور جست‌وجوی گوگل مسیر مناسب و با رقابت کم‌تری است. برند فنتستیک فرنیچر یکی از برندهای مبلمانی است که برای تبلیغ محصولات و فروش خود از یوتیوب استفاده می‌کند.

 

 

بازاریابی مبلمان در اینستاگرام

 

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

 

پینترست: پینترست یک شبکه اجتماعی تصویری با 320 میلیون یوزر فعال است.
پینترست برای بازاریابی دیجیتال برند‌های مبلمان و چیدمان منزل یک ابزار عالی است. برندها می‌توانند در پینترست با نمایش محصولات خود به خریداران در ایجاد علاقه و اشتیاق در آن‌ها بسیار موثر واقع شوند. هم‌چنین می‌توان از طریق لینک‌سازی در پینترست، مخاطبان را به وبسایت و شبکه‌های اجتماعی دیگر وارد کرد. برند 
Freedom Australia برای به اشتراک گذاشتن عکس محصولات و ایده‌های چیدمانی خود، از پینترست استفاده می‌کند.

 

پیام‌‌رسان‌ها: فروشندگان و تولیدکنندگان مبلمان، از هر فرصتی برای ایجاد ارتباط و تبلیغ کردن با هدف جذب مشتری جدید استفاده می‌کنند. متخصصان بر این عقیده‌اند که واتس‌اپ، می‌خواهد به عنوان یک ابزار تخصصی ارتباطی برای بیزینس‌ها شناخته شود. پذیرش این‌ نکات ممکن است برای تولیدکنندگان قدیمی مبلمان، سخت به نظر برسد؛ اما باید بدانید اگر با تکنولوژی همراه نشوید و هرچه زودتر وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ نشوید، به زودی از بین خواهید رفت.

 

اینستاگرام:  و اما اینستاگرام، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران.
اینستاگرام یک پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو با 1 میلیارد یوزر فعال است. این شبکه اجتماعی به خاطر ذات بصری‌اش، بهترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال مبلمان محسوب می‌شود.
بیش‌تر فروشگاه‌های آنلاین مبلمان، بیش از هر پلتفرم دیگری، در اینستاگرام فعالیت دارند. استفاده درست از این بستر می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی را برای فروشندگان حرفه‌ای مبلمان به ارمغان آورد. چراکه ۴۰٪ از مردم به تصاویر نسبت به متن، واکنش بهتر و سریع‌تری نشان می‌دهند. عکس‌های اینستاگرامی در مقایسه با توییتر و فیس‌بوک، شانس بیش‌تری برای دیده شدن دارند. فروشندگان مبلمان، که فعالیت خود را در صفحه‌شان بر اساس یک نظم مشخص ادامه می‌دهند، هر بار نام برند خود را برای مخاطبان یادآوری می‌کنند. این یک راه هوشمندانه و سرگرم‌کننده برای تبلیغ مبلمان و جلب توجه مخاطبان است.
برند 
Habitat Furniture Warehouse یکی از صدها برندی است که برای بازاریابی دیجیتال مبلمان از اینستاگرام استفاده می‌کند.

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: آموزش فروش مبلمان در اینستاگرام

 

باید بدانید که روزانه برند‌های بیش‌تری به اینستاگرام می‌پیوندند. پس اگر تمایل دارید در بازاریابی دیجیتال مبلمان برند خود در بستر اینستاگرام به موفقیت چشم‌گیری دست پیدا کنید، لازم است که از راه‌های خلاقانه‌ و جدیدی برای تولید محتوا استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای هر پست تبلیغاتی که آپلود می‌کنید، حداقل ۳ پست غیرتبلیغاتی در نظر بگیرید. هم‌چنین یک استراتژی مشخص برای برند خود خلق کنید تا بهترین تاثیر را بر مخاطب بگذارید. به یاد داشته باشید که نوآوری کلید هر موفقیتی است.
اگر در زمینه بازاریابی دیجیتال مبلمان تخصص ندارید و دوست دارید هرچه زودتر وارد میدان شوید و از رقبا عقب نمانید، حتما از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای که به طور تخصصی در حوزه بازاریابی مبلمان در فضای دیجیتال فعالیت می‌کند، کمک بگیرید. 
پیشنهاد ما به شما،
آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام مدیا است.

 

source: socialmediamanagements.com 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها