5 تکنیک عالی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای فروشندگان مبلمان

به عنوان کارشناس بازاریابی محتوایی مبلمان یا مدیر شبکه‌های اجتماعی یک برند دکوراتیو، باید بدانید که چه چیز باعث تفاوت و خاص بودن برند شما نسبت به رقبا خواهد شد. یک‌ موفقیت ظاهرا ساده، مانند یافتن یک کاناپه جذاب، می‌تواند مشتری شما را خوش‌حال و راضی کند. با این حال، قرار دادن آن کاناپه در لحظه مناسب در مقابل مشتری، به بسیاری از گزینه‌های استراتژیک بستگی دارد.

 

5 تکنیک عالی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای فروشندگان مبلمان

 

وقتی که زمان تدوین استراتژی بازاریابی مبلمان فرا می‌رسد، شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. این مطلب ارزشمند را مطالعه و از نکات مفید آن به منظور ایجاد وفاداری در مشتریان، افزایش تعامل مخاطبان و ساخت محتواهای منحصربه‌فرد برای فروشگاه مبلمان خود استفاده کنید.

 

 

بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

 

برای موفقیت در بازاریابی محتوایی مبلمان، باید ارزش خلق کنید

 

با به اشتراک گذاشتن محتواهای ارزشمند و خاص، برای مشتریان بالقوه مبلمان دلیلی ایجاد کنید تا صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند. تفاوت خود را در کیفیت محصولات و ارائه خدمات به مشتریان بالقوه مبلمان در قیاس با سایر برندها به مخاطبان خود نشان دهید. محتوای شبکه‌های اجتماعی برند مبلمان خود را با علایق و ترجیح آن‌ها تنظیم کنید. از خود سوال کنید کاربران شبکه‌های اجتماعی، چه توقعی از یک صفحه‌ فروش مبلمان در فیس‌بوک یا اینستاگرام دارند؟ به اطلاعاتی درباره برند خود فکر کنید که یک مشتری با دانستن آن‌ها شما را به برند‌های دیگر ترجیح خواهد داد. اطلاعاتی مانند ابعاد، شرایط حمل و نقل، مواد ا‌ولیه، رنگ‌های موجود، دوام، قیمت و ...
بعد از این مرحله نوبت به ارائه اطلاعات ارزشمند غیرتبلیغاتی می‌رسد. مثلا یک ویدئو هیجان‌انگیز و پرجزئیات درباره سرهم‌ کردن یک کتاب‌خانه بسازید؛ یا نظرات مشتریان را درباره‌ محبوب‌ترین میز نهارخوری‌ فروشگاه مبلمان خود به اشتراک بگذارید. حتا می‌توانید ابزارهایی مانند ابزار چیدمان اتاق یا واقعیت افزوده در اختیار مخاطبان قرار دهید که به وسیله آن می‌توانند یک محصول دکوراتیو مانند مبلمان را در خانه خود تجسم کنند.
نیازهای مشتریان را بشناسید و از این طریق استراتژی بازاریابی محتوایی برند مبلمان خود را طراحی کنید. در این
لینک چند نمونه موفق از بازاریابی محتوایی در صنعت مبلمان را مشاهده کنید.

 

 

با دنبال‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی مبلمان خود، هرچه بیشتر ارتباط برقرار کنید

 

حتا اگر شگفت‌انگیزترین محتواها را تولید و کارآمدترین برنامه‌ریزی را هم برای انتشارش تدوین کنید، در صورتی که با فالوئرهای‌تان تعامل کافی نداشته باشید، بازاریابی محتوایی مبلمان شما نتیجه‌ مطلوبی را در پی نخواهد داشت. یکی از آسان‌ترین راه‌های افزایش اینگیجمنت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مبلمان، پرسیدن سوال از فالوئرهاست. اما این کافی نیست. زمانی که به سوال شما جواب دادند، مکالمه را ادامه دهید. کامنت‌ها را لایک کنید، آن‌ها را جواب داده و به آن‌ها واکنش نشان دهید.
محتواهای متفاوتی که منتشر می‌کنید، واکنش‌های متفا‌وتی را در پی خواهد داشت. برای مثال، زمانی که در استوری از مشتری‌ها درباره مدل مبل مورد علاقه‌شان سوال می‌کنید، نتیجه را منتشر کنید. اگر نتیجه آن‌چه که انتظار داشتید نبود، در استوری‌های بعدی دلیل آن را توضیح دهید.
یکی دیگر از ایده‌های تولید محتوا برای بازاریابی دیجیتال مبلمان این است که از واکنش اعضای فروشگاه خود به پاسخ فالوئرها در استوری‌های تعاملی فیلم گرفته و منتشر کنید. ویدئوهای پشت صحنه معمولا یک هویت انسانی به برند شما می‌بخشد که می‌تواند در مسیر بازاریابی آنلاین شما، اثر مثبتی بگذارد.

 

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مبلمان

 

 

این مطلب را هم مطالعه کنیدنحوه بازاریابی مبلمان منزل و تجارت الکترونیک دکوراسیون

 

 

از تکنیک ugc استفاده کنید

 

یکی از تکنیک‌های بازاریابی محتوایی مبلمان در شبکه‌های اجتماعی، ugc یا "تولید محتوا توسط کاربران" نام دارد.
برای این کار می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد؛ به عنوان مثال برای جمع‌آوری محتواهای تولید‌شده توسط مشتریان، یک فراخوان آنلاین منتشر کنید. این کار باعث دستیابی به حجم زیادی از محتواهای بکر و جدید خواهد شد. هم‌چنین انتشار محتوایی که مشتریان تولید کرده‌اند در پیج فروشگاه مبلمان شما، باعث ایجاد حس وفاداری در آن‌ها خواهد شد. به عنوان مثال می‌توانید از مشتری‌ها بخواهید تا از مبلمان برند شما در خانه یا دفتر خود عکاسی کرده و با پست کردن آن‌ در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، نحوه چیدمان‌شان را به دیگران 
نشان دهند. زمانی که با فالوئرهای خود به طور منظم و مداوم (و نه فقط مواقعی که سعی در افزایش فروش دارید) درارتباط باشید، به اعتبار برند مبلمان خود می‌افزایید. وقتی مخاطبان ببینند که شما واقعا به رابطه آن‌ها با برند اهمیت می‌دهید، فروش مبلمان نیز راحت‌تر خواهد شد.

 

 

برای بازاریابی دیجیتال مبلمان، یک استراتژی خاص طراحی کنید

 

داشتن استراتژی مشخص بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مبلمان، چیزی بیش‌ از بررسی یک چک‌لیست روزانه است. یک استراتژی خوب باید شامل برنامه‌ریزی و زمان‌بندی تولید و انتشار محتوا حتا برای چند هفته‌ آینده باشد.
برای بازاریابی محتوایی مبلمان، ایده‌پردازی کنید و حتما از یک تقویم زمان‌بندی شده برای سازمان‌دهی آن‌ها استفاده کنید. تقویم به شما کمک می‌کند که همه انواع متفاوت و مختلف محتوا را در برنامه‌ریزی خود قرار دهید. مثلا، پست پرسشی از مخاطبان، پست معرفی محصول، پست شامل اطلاعات محصول یا الهام‌بخش برای خرید و ...
شما برای موفقیت در فروش مبلمان به کمک بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، به مشتریان جدید و یک ترکیب جالب و متنوع از محتواهای حرفه‌ای نیاز دارید. تنظیم تقویم محتوایی می‌تواند یادآوری زمان آپلود پست، نوع محتوای مد نظر از لحاظ گرافیک یا عکس، لینک‌های محصولات یا لینک‌های تبلیغاتی مورد نیاز و موارد دیگر را برای شما یادآوری کند. استفاده از یک پلتفرم اتوماتیک شبکه‌های اجتماعی می‌تواند روند کار را حتی از این هم ساده‌تر کند.

 

 

با شبکه فروشندگان و نمایندگی‌های برند مبلمان خود در ارتباط باشید

 

فروشندگان مبلمان شما، یک‌خط مستقیم به بازارهای محلی می‌سازند.
این موقعیت را غنیمت بدانید و آن را رها نکنید. اگر بازاریابی محتوایی و تولید پست‌های مربوط به نام تجاری‌تان را به عهده خودشان بگذارید، ممکن است فراموش کنند، مشغول به وظایف دیگر شوند یا تصاویر کم‌کیفیتی از محصولات را آپلود کنند.

فروشندگان‌تان را به عنوان سلاح مخفی برای استراتژی بازاریابی مبلمان در شبکه‌های اجتماعی در نظر بگیرید. زمانی که محتوای خاص و منحصربه‌فرد خود را تولید کردید، با فروشندگان شریک شوید و به آن‌ها اجازه دهید تا از محتواهای تولید شده در شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنند.
به این صورت، به جامعه گسترده‌تری از مخاطبان هدف دست پیدا خواهید کرد و شانس‌تان در افزایش فروش آنلاین مبلمان یا شناخته شدن به عنوان رهبر بازار، بالاتر می‌رود.

 

 

بازاریابی محتوایی مبلمان

 

این صفحه را هم ببینید: نمونه عکاسی صنعتی مبلمان

 

 

چطور بهترین نتیجه ممکن را بگیریم؟


اجازه دهید تیم مدام‌مدیا کنترل اوضاع را به دست بگیرد. اگر می‌خواهید از هدر رفتن سرمایه‌‌ خود در تولید محتوا جلوگیری کنید؛ کافی است از تیم مدام‌مدیا بخواهید تا با طراحی استراتژی بازاریابی محتوایی مبلمان، شما را به بهترین نتیجه دلخواه (انشاءالله) در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برساند.
آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام‌مدیا به شما کمک می‌کند تا از طریق تولید محتوا و بازاریابی دیجیتال مبلمان، برند خود را تقویت کنید. ما محتوای منحصر به شما را در مکان و زمان درست منتشرخواهیم کرد. انتشار محتوا و صرفا امیدوار بودن به بازدهی آن، جواب نمی‌دهد. شما می‌توانید زمان بیشتری را به تولید محتوای ارزشمند و با‌‌کیفیت اختصاص دهید که تاثیرگذاری لازم را بر جامعه مخاطبان داشته باشد. مدام‌مدیا در این زمینه به شما کمک می‌کند. درباره‌ی اینکه چطور تیم مدام‌مدیا می‌تواند به پیش‌رفت برند مبلمان شما کمک کند، می‌توانید به وبسایت ما سر بزنید و یا از طریق راه‌های ارتباطی اعلام شده، مشاوره رایگان بگیرید.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها