باید‌ها و نباید‌های بازاریابی دیجیتال مبلمان در شبکه‌های اجتماعی

اگر در صنعت مبل یا کالای خواب فعال هستید، نمی‌توانید تاثیر شبکههای اجتماعی را در بازاریابی دیجیتال مبلمان و فروش بیش‌تر نادیده بگیریدشاید مشتریان شما از فیسبوک، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی، مستقیما برای خرید استفاده نکنند؛ اما آن‌ها وقت زیادی از روز را برای دریافت اطلاعات، مطالعه نقد و بررسی محصولات، پیدا کردن آدرس دقیق فروشگاه‌ها و تصمیم‌گیری برای خرید در این پلتفرم‌ها صرف می‌کنند.

اگرچه شبکه‌های اجتماعی، یک ابزار بازاریابی ارزشمند هستند، اما قطعا هر صفحه‌‌ای که در اینستاگرام به منظور بازاریابی دیجیتال مبلمان فعالیت می‌کند، نمونه‌ی موفقی نیست.

 


بایدها و نبایدهای بازاریابی دیجیتال مبلمان

 


اگر به عنوان یک فروشنده مبلمان و محصولات دکوراتیو قصد فعالیت در اینستاگرام را دارید، باید مطمئن باشید که لیست باید‌ها را رعایت کرده و از نبایدها فاصله گرفته‌اید. در صورتی که تازه فعالیت خود را شروع کرده‌اید، اینجا کلیک کنید تا اطلاعاتی درباره 10 گام موثر برای راه اندازی یک پیج حرفه‌ای اینستاگرام به منظور فروش آنلاین مبلمان را به دست آورید.

 

 

بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

۶ باید و نباید در مسیر بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

♦بایدها♦

 

1. محتوای بصری مربوط به مبلمان تولید کنید

محتواهای بصری مانند عکس، ویدئو و اینفوگرافیک به نسبت محتواهای متنی ارتباط راحتتر و سریع‌تری را با خریداران شکل می‌دهندبه عنوان مثال، شبکه اجتماعی پینترست، می‌تواند یک پلتفرم قوی برای نمایش راه‌کار‌های چیدمان منزل، عکس مبلمان، چگونگی طراحی فضای داخلی و مواردی از این دست برای مشتریان مبلمان باشد.

شبکه اجتماعی یک فضای ایده‌آل برای نمایش تمامی قسمت‌های فروشگاه مبلمان شما، کارکنان، مراسم‌ها، ارتباطات و ... است.

 

۲. به سیگنال‌های فالوئرهای پیج اینستاگرام فروشگاه مبلمان‌تان توجه کنید

به آنچه که فالوئرهای‌تان در شبکه‌های اجتماعی، چه مستقیما در کامنت‌ها و چه به‌طور غیرمستقیم در میزان لایک، سیو و اشتراک‌گذاری پست‌های‌تان به شما می‌گویند، توجه کنید.
لازم است که به نظرات مخاطبان یا پیام‌های آن‌ها در کانال‌هایی مثل توییتر یا اینستاگرام اهمیت دهید. هم‌چنین باید بدانید که چگونه می‌توانید واکنش و ترافیک مخاطبان را به وبسایت و صفحات خود افزایش دهید.

 

٣. برای بازاریابی محتوایی مبلمان در صفحه اینستاگرام فروشگاه‌تان برنامه‌ریزی کنید

مانند هر ابزار دیگری، شبکه‌های اجتماعی هم در صورت برنامه‌ریزی درست، تاثیر بیش‌تر و ارزشمندتری بر کسب‌وکار شما خواهند داشت. داشتن یک نقشه راه، برای محتواهای مورد انتشار، چگونگی پاسخ به نظرات منفی، برنامه‌ریزی زمانی برای انتشار محتوا و ... را از ابتدا در دستور کار خود قرار دهید. بخشی از این برنامه‌ریزی، نیازمند بررسی چند وقت یک بار پروسه‌‌های طی شده و میزان دستیابی به اهداف بازاریابی آنلاین شما است.

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: آموزش فروش مبلمان در اینستاگرام

 

ترفندهای بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

xنبایدهاx

 

۱. بیش از حد محتوا منتشر نکنید

مخاطبین را با محتوا‌های بیش از حد، خسته و کلافه نکنید!
پست گذاشتن روزانه به صورت کلی یک تمرین خوب است (هرچند هر شبکه اجتماعی، قانون متفاوت خودش را دارد) اما لازم است تا دائما از کیفیت، جذابیت
و هم‌چنین مفید بودن محتواها برای مخاطب اطمینان حاصل کنید.

 

۲. در انتشار محتوا، خسیس نباشید

اگر برنامه مشخص و منظمی برای بازاریابی دیجیتال مبلمان در نظر نگیرید، نمی‌توانید صفحه‌ی خود را در یک شبکه اجتماعی محتوامحور مانند اینستاگرام رشد داده و به یک بستر تاثیرگذار تبدیل کنید.
اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، تبلیغ محصولات و کالاهای تولیدی‌تان می‌تواند شروع خوبی باشد؛ اما یادتان باشد، درکنار هر پست از محصولات، باید حداقل دو پست غیرتبلیغاتی مثل بلاگ، مقاله، ویدئو یا کتاب منتشر کنید. درواقع محتواهایی با موضوع آموزش، سرگرمی و اطلاعات به دردبخور در حوزه مبلمان و دکوراتیو.

 

۳. فقط به فکر فروش مبلمان نباشید

صفحه‌ فروشگاه مبلمان شما در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، جایی برای رساندن سریع شما به اوج فروشی که در نظر دارید، نیست! اگر همه مؤلفه‌های مهم مثل پست‌‌گذاری، تبلیغات و سایر فعالیت‌ها خوب پیش برود، از یک موضوع به هیچ عنوان نباید غافل شوید، کپشن‌نویسی حرفه‌ای!
نوشتن برای یک صفحه اینستاگرام فروشگاه مبلمان کار آسانی نیست. درواقع متفاوت است. باید کم‌تر رسمی و بیش‌تر صمیمی باشد، از هویت برند حمایت کند و در عین حال باید از شکل تبلیغاتی آشکار فاصله بگیرد. می‌توانید خیلی ساده با مخاطبان خود صحبت کنید و شخصیت برند را از این طریق بسازید.

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: اینفلوئنسرمارکتینگ چیست؟

 

 

در بازاریابی دیجیتال مبلمان، برای ساخت محتواهایی که مردم با آن احساس ارتباط می‌کنند یا از آن لذت می‌برند، فرصت‌های فراوانی وجود دارد. شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بستر مناسب و بزرگی در اختیار شما قرار می‌دهد تا از طریق اثبات کیفیت و سودمند بودن محصولات خود به جامعه مخاطبان، برند خود را بسازید.
هم‌چنین می‌توانید راه‌های ارتباطی راحت‌تری برای در تماس بودن با مشتریان بسازید. فقط توجه خود را به طراحی یک رویکرد مشخص و برنامه‌ریزی شده در انتشار محتوا، معطوف کنید.
یادتان باشد همیشه به فکر کمک به مخاطبین باشید، نه فروش محصولات به آن‌ها!
آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام مدیا با تجربه طولانی در حوزه بازاریابی دیجیتال مبلمان آمده است تا به شما کمک کند، در دنیای بازاریابی آنلاین مبلمان، حرفی برای گفتن داشته باشید. فقط کافی است با ما تماس بگیرید. تماس با مدام مدیا

نوشته های اخیر

دسته بندی ها