آموزش فروش مبلمان در اینستاگرام

 

سال‌هاست که کاتالوگ‌های رنگی برای فروشندگان مبل، یک ابزار بازاریابی مبلمان به شمار می‌آید. تهیه این کاتالوگ‌ها با این که هزینه زیادی لازم دارد، اما معمولا نتیجه رضایت‌بخشی در پی ندارد. این در حالی است که اکثر خریداران، انتخاب‌های خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند؛ چراکه فقط با چند کلیک و سرچ ساده، می‌توانند همه اطلاعات لازم را کسب کنند.
مردم به دنبال راحتی هستند و برای خرید مبل هیچ روشی راحت‌تر از اینترنت وجود ندارد.
ممکن است که شما در حال حاضر یک وبسایت فروش آنلاین مبلمان داشته باشید و هزینه زیادی برای طراحی و راه‌اندازی آن انجام داده باشید. در چنین شرایطی، حتما این سؤال برای‌تان پیش می‌آید که چرا اینستاگرام؟!

 

 

آموزش فروش مبلمان در اینستاگرام

 

 

چرا آموزش فروش مبلمان در اینستاگرام بسیار مهم است؟

 

اینستاگرام سرشار از تصاویر زیبا، فریبنده و سرگرم‌کننده‌ای است که مخاطب را درگیر می‌کند.
در حالی که وبسایت و کاتالوگ‌های مبلمان، احتمالا شامل چند نمونه چیدمان، با تمرکز زیاد بر آیتم‌ها و محصولات دکوراتیو است.
این موضوع به خودی‌ِخود ایرادی ندارد؛ اما آیا می‌تواند باعث ایجاد این باور در مشتریان‌تان شود که با خرید از شما دست‌آوردی خاص کسب می‌کنند؟

فضای سرچ در موبایل بسیار گسترده و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام معمولا اولین انتخاب کاربر ایرانی برای شروع هر جست‌وجویی است. دیگر همه این حقیقت را می‌دانیم، که یک صفحه اینستاگرام حرفه‌ایِ فروش مبلمان،می‌تواند بسیار بیش‌تر از سرچ ارگانیک، ترافیک و بازدید وبسایت شما را  بالا ببرد.

بر اساس مطالعات علمی، قدرت تصویر بسیار بیشتر از کلام یا نوشته است. مردم می‌توانند تصویر را تا مدت بسیار زیادی به صورت واضح به خاطر بیاورند؛ به همین دلیل، اینستاگرام یک بستر مناسب برای فروشندگان مبلمانی است که می‌خواهند در یاد مخاطبان خود ماندگار باشند. پیشنهاد می‌کنیم از امکانات دنیای دیجیتال مارکتینگ مبلمان، به صورت حرفه‌ای استفاده کنید تا معجزه آن را در افزایش فروش محصولات خود، ببینید.

 

 

بازاریابی آنلاین مبلمان

 

 

چند ایده کارآمد برای فروش مبلمان به کمک اینستاگرام

 

شما می‌توانید در قالب پست‌های اینستاگرام فروشگاه مبلمان خود، برای مخاطبان‌تان داستان تعریف کنید. یک ویدئوی تغییر دکوراسیون از ابتدا تا پایان، می‌تواند بسیار بیش‌تر از عکس‌های ساده «قبل و بعد» از فضای یک اتاق، درگیر کننده و جذاب باشد.

با یک نگاه ساده به آمار بازدید و محبوبیت برنامه‌های تلویزیونی درباره‌ تغییر دکوراسیون منزل، متوجه می‌شوید که همه عاشق این داستان‌ها و تغییرات هستند. شما می‌توانید علاقه و توجه مشتریان را با موضوعاتی مثل اصول چیدمان یک اتاق، انتخاب رنگ برای دیوارها و پرده، مراحل تغییرات چیدمان، مراحل ساخت محصول نهایی و ... در قالب ویدئوهای حرفه‌ای به سمت خود جذب کنید. علاوه بر این، ساخت ویدئوهایی از رضایت مشتریان و نظراتشان درباره تجربه خرید از شما، به اعتبار و جایگاه برند شما می‌افزاید. حتما مصاحبه‌شونده را در این ویدیو‌ها تگ کنید تا هم اعتبار ویدئو بالا رود، هم بتوانید دایره ارتباطی آن شخص را هم تحت تاثیر قرار دهید.

مردم به دنبال بهترین برند برای مبلمان منزل هستند، اما ترجیح می‌دهند این بهترین بودن را از زبان کسی جز خودتان بشنوند! به قول معروف، مشک آن است که خود ببوید، نه آن‌که عطار بگوید.
امروزه روش‌های تبلیغاتی دروغین و تکراری، نه تنها مشتریان را جذب نمی‌کند، بلکه بیش‌تر تاثیری منفی دارد. در این ویدئوها، این، شما یا برند‌تان نیستید که پیام بهترین بودن را به مخاطب می‌دهید، بلکه یک خریدار خوش‌حال و راضی است که این کار را می‌کند. هر شرکتی ممکن است خود را بهترین بداند، اما کلمات یک مشتری راضی، تاثیر شگرفی دارد و گاهی معجزه می‌کند.

برای تولید ویدئو به کمک نیاز دارید؟ روی این لینک کلیک کنید.

 

استفاده‌ از «ایده‌های جدید و جالب» تبلیغات مبلمان، بسیار برای مخاطبان جذاب است.
فرض کنید در اینترنت به دنبال ایده‌های جدید برای تغییر دکوراسیون منزل هستید، شروع به جست‌وجو می‌کنید و ناگهان با یک ای‌بوک (کتاب الکترونیکی) قابل دانلود، کارآمد و پر از عکس‌های جذاب چیدمان و دیزاین منزل مواجه می‌شوید! فقط کافی است ایمیل خود را وارد کرده و کتاب را دریافت کنید.
از طرفی دوست دارید کسانی که وظیفه سرچ درباره چیدمان را به شما محول کرده‌اند، تحت تاثیر قرار دهید. بنابراین قطعا کتاب را دانلود می‌کنید. این تنها یک مثال بود برای جذب مشتریان بالقوه مبلمان از طریق تولید محتوا در فضای آنلاین. یک تیم دیجیتال مارکتینگ متخصص در فروش مبلمان، می‌تواند ده‌ها ایده بازاریابی آنلاین مبلمان طراحی و اجرا کند و فروش مبلمان شما از طریق اینترنت را چندین برابر افزایش دهد.
اگر شما در صفحه اینستاگرام فروشگاه مبلمان خود ایده‌های عالی و جدیدی پیشنهاد دهید، مخاطبان و بینندگان مورد نظر به سمت شما می‌آیند و در این شرایط قدم بعدی آسان است. کافی است که از این فرصت استفاده و برای آن‌ها ایمیل‌های یادآوری ارسال کنید تا مخاطبان شما تبدیل به خریدار شوند.

 

 

 

کمپین اینفلوئنسرمارکتینگ مبلمان

 

 

با اجرای کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ، به تمام ایران، مبل بفرشید

 

بازاریابی آنلاین مبلمان در شبکه‌های اجتماعی شبیه به یک شمشیر دو‌لبه است. اگر از آن درست استفاده کنید، پیشرفت و شهرت برند را با خود به همراه دارد؛ اما اگر شیوه استفاده صحیح را ندانید، فقط وقت خود را هدر داده و مضحکه می‌شوید! در اینستاگرام، فقط با محتوا و عکس‌های «درجه یک» شانس موفقیت دارید؛ چرا که در این دوره زمانه که هرکسی می‌تواند با تلفن همراهش، عکس‌های با کیفیتی ثبت کند، سلیقه مخاطبان ارتقاء یافته و دیگر به تصاویر ضعیف و دم‌دستی، توجهی نشان نمی‌دهند.
عکس‌های آماتوری برای مشتریان مبلمان سریعا قابل تشخیص است و باعث می‌شود برند شما را بر اساس این عکس‌ها قضاوت ‌کنند. حتما یک عکاس حرفه‌ای پیدا و وظیفه عکاسی را به او محول کنید؛ چرا که عکس‌های بی‌کیفیت به جای آن که نام خوبی از برند شما بسازند، آن را در نظر مخاطبان تخریب می‌کنند. آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام‌مدیا می‌تواند به شما در زمینه تهیه عکس‌های حرفه‌ای مبلمان، کمک کند.

دعوت می‌کنیم برخی از نمونه‌کارهای عکاسی مبلمان ما را از طریق این لینک تماشا کنید.

 

بعد از داشتن یک پیج عالی فروش مبلمان در اینستاگرام، باید یک کمپین تبلیغاتی تاثیرگذار طراحی کنید. اما قبل از هر اقدامی، باید مطمئن شوید که می‌توانید توجهی که شایسته برندتان است را جذب کنید. تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند بازدهی بسیار بیشتری از هرگونه تبلیغات چاپی برای شما به ارمغان آورد.
توجه داشته باشید که کمپین دیجیتال مارکتینگ، برای تاثیر حداکثری باید با توجه به پرسونای مخاطب برند طراحی و اجرا شود.
به عنوان مثال مخاطبان در حوزه مبلمان را می‌توان خانم‌های خانه‌دار، پیمانکارن، معماران و طراحان داخلی در نظر گرفت. در نتیجه کمپینی که طراحی می‌شود نیز باید همین جامعه مخاطب را هدف بگیرد.

 

اینفلوئنسرمارکتینگ چیست؟

 

همچنین، محتوای تبلیغاتی مبلمان نباید یک بار دیده و فراموش شود. بلکه باید تاثیرگذار و الهام‌بخش باشد؛ زیرا مخاطبی که تحت تاثیر قرار گرفته است، به راحتی وارد صفحه فرود پیج اینستاگرام شما شده و اطلاعات خود را برای در دسترس بودن وارد می‌کند که درنهایت می‌توانید آن‌ها را به خریدار مبلمان و محصولات دکوراتیو خود تبدیل کنید.


نمونه کمپین‌های تبلیغاتی در اینستاگرام (اینفلوئنسرمارکتینگ)

 

درنهایت، درباره زمان‌بندی آپلود پست‌ها در صفحه اینستاگرام، باید بدانید که مخاطبان شما احتیاج به میزان مناسبی از اطلاعات دارند؛ نه کم‌تر و نه بیش‌تر! پست‌های کم و دیربه‌دیر، باعث فراموشی شما می‌شود. از طرفی پست‌های هرروزه و مدام، ممکن است منجر به آزار و رنجش، و درنهایت آنفالو کردن پيج‌تان شود. تحقیقات نشان می‌دهد که با دو تا سه پست در هفته، نتیجه رضایت‌بخش است.


این مطلب را هم مطالعه کنید: 10 گام تا راه‌اندازی یک پیج موفق فروش مبلمان در اینستاگرام

 

 

چطور مطمئن شویم، برای فروش مبلمان به کمک اینستاگرام، در مسیر درست حرکت می‌کنیم؟

 

در نهایت، متوجه شدیم كه اينستاگرام براى بازاريابى و فروش مبلمان  و تبدیل بینندگان به خریدار، یک بستر بسیار عالی است. اما باید بدانیم طراحی و اجرای یک کمپین حرفه‌ای در اینستاگرام، هرگز کاری که آن را از روی تفریح و به تنهایی انجام دهیم، نیست! بلکه به یک برنامه‌ریزی دقیق، اجرای حرفه‌ای و هدف‌گذاری تاثیرگذار احتیاج دارد.

حال چگونه می‌توان از تاثیر حرفه‌ای، قدرتمند و سال‌ها موفقیت اینستاگرام در بازاریابی مبلمان استفاده کرد؟ می‌توانید خودتان شروع و با تلاش و آزمون و خطا دانش لازم را کسب کنید. و یا اینکه از هدر رفتن حجم زیادی از زمان و هزینه خود جلوگیری کنید؛ و به سادگى از متخصصان مدام‌مدیا بخواهيد که بازاریابی دیجیتال مبلمان را برای شما انجام دهند. می‌توانید درباره فروش مبلمان در اینستاگرام با ما صحبت کنید و مشاوره بگیرید. فقط کافی است با ما تماس بگیرید. تماس با مدام مدیا

 

source: getmomentum.net

نوشته های اخیر

دسته بندی ها