7 استراتژی بازاریابی برای طراحان داخلی

استفاده از این نکات می‌تواند به شما در دستیابی به مشتریان بیشتر کمک کند. استراتژی‌های بازاریابی طراحی داخلی فقط زمانی جواب می‌دهند که آن‌ها را در کسب‌وکار خود رعایت کنید. هدف از این استراتژی‌ها ایجاد کیفیت بیشتر برای به دست آوردن سرنخ‌های فروش در حوزه طراحی داخلی در مدت زمان بسیار کم است.

 

1. از مشتری ایده‌آل خود، تصویر شفافی ترسیم کنید

آن‌چه که فکر و تجسم کنید به حقیقت تبدیل می‌شود.
احتمالا شما هم مانند اکثر طراحان، وقت آن را ندارید که مشتری ایده‌آل خود را، فردی که کاملاً به شما اعتماد دارد و در طرح‌های شما سخاوت‌مندانه سرمایه‌گذاری می‌کند، مشخص کنید.

زمانی که وقت بگذارید تا تعیین کنید مشتری ایده‌آل شما کیست، تعداد بیشتری از آن‌ها در معرض دید شما قرار می‌گیرند، زیرا می‌توانید پیام و برنامه بازاریابی خود را به طور خاص برای جذب آن‌ها تنظیم کنید.

 

 

2. لیستی از 10 مشتری بالقوه برتر تهیه کنید

آیا متوجه آن مالک جدیدی شده‌اید که به تازگی به خانه‌ای میلیاردی در محله‌ای که قبلاً در آن کار می‌کردید نقل مکان کرده است؟
ا
و باید در لیست 10 مشتری برتر شما قرار بگیرد.
رئیس جدید همسرتان که به‌تازگی به شهر شما نقل مکان کرده‌است چطور؟ آیا دندان‌پزشک‌تان اشاره نکرد که او و خانواده اش در حال جا‌به‌جایی هستند؟

این استراتژی بازاریابی طراحی داخلی درباره تمرکز واضح بر روی افرادی که می‌خواهید با آن‌ها کار کنید و ایجاد فرصت‌هایی برای ارتباط و کار با آن‌ها است.

 

3. 10 مشتری بالقوه خود را در شبکه های ‌اجتماعی فالو کنید

چه راهی بهتر از بهره بردن از قدرت رسانه‌های اجتماعی؟
این کار با دنبال کردن استراتژیک ۱۰ مشتری ایده‌آل بالقوه و برتر شما شروع می‌شود. هم‌چنین می‌توانید درباره اولویت‌ها، سبک زندگی، ارزش‌ها و دیدگاه‌های آن‌ها، در شبکه‌های اجتماعی اطلاعات دریافت کنید.

رسانه‌های اجتماعی، با استراتژی‌های‌ مناسب، فرصت‌های بیشتری را فراهم می‌کنند. نیازی نیست که همه را فالو کنید، فقط کسانی که در حال حاضر با آن‌ها تجارت می‌کنید، می خواهید با آن‌ها تجارت کنید، و یا کسانی که شما را به پروژه‌های دیگری متصل می‌کنند را هدف قرار دهید.
هرچه افراد کمتری را در شبکه‌های اجتماعی فالو کنید بهتر است.

 

4. مشتریان بالقوه خود را در یک گفت‌وگوی دوجانبه درگیر کنید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما جالب است بدانید، بسیاری از طراحان، مشتری ایده‌آل خود را دنبال می‌کنند اما قادر به گفتگو و ایجاد رابطه با او نیستند. با کمین کردن قرار نیست تجارت شما رشد پیدا کند.
شما باید به دنبال فرصت‌هایی برای اظهار نظر، مشارکت و توجه باشید.

رسانه‌های اجتماعی، بدون استراتژی‌ بازاریابی دقیق، می‌توانند زمان زیادی را از شما هدر بدهند. تمرکز شما، ثروت و موفقیت را به همراه دارد.
و به یاد داشته باشید، موضوع درباره تعداد آن‌ها نیست، بلکه درمورد میزان گرم بودن ارتباط شما با آن‌ها است.

 

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: ۵ فایده‌ی یک پروفایل تجاری در اینستاگرام برای متخصصان طراحی داخلی

 

5. در رسانه‌های اجتماعی خود سوال بپرسید تا مشارکت را بالا ببرید

همه دوست دارند نظرشان پرسیده شود. یکی از راه‌کارهای هوش‌مندانه بازاریابی طراحی داخلی این است که شما در محتوای خود از سؤالات، نظرسنجی‌ها و موارد دیگر استفاده کنید تا با این کار، دنبال‌کنندگان و مشتریان بالقوه خود را به تعامل بیشتر وادارید.

 

6. به دنبال‌کنندگان خود پیام بدهید

وقتی به یک فالوئر از قسمت دایرکت مسیج پیام می‌دهید، یک مکالمه شخصی را شروع کرده‌اید و این فرصت را دارید که آن‌ها را به یک مکالمه درباره طراحی و دیزاین دعوت کنید. اگر متوجه شدید که آن‌ها محتوای شما را لایک می‌کنند یا زیر آن کامنت می‌گذارند، سعی کنید بدانید که آیا برنامه‌ای برای طراحی مجدد، به‌روزرسانی داخلی یا حتی بازسازی دارند یا خیر؛ سپس، خدمات خود را به آن‌ها معرفی کنید.

 

 

7. از برنامه زمان‌بندی‌شده استفاده کنید

در هنگام طراحی محتوا کاملا آماده باشید و برنامه‌ریزی یا زمان‌بندی مناسب ارائه دهید. در هر هفته حداقل چهار محتوا فراهم کنید. هرگز هرروز محتوا آپلود نکنید اما بارگذاری دیر به دیر و کاملا ناامیدانه هم جذاب نیست. اگر صاحب فروشگاه مبلمان هستید یا تصمیم دارید در اینستاگرام به فروش مبلمان بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم به وبسایت مدام مدیا سر بزنید و با خدمات ما آشنا شوید.

source: www.furniturelightingdecor.com

جلیل حسنی گفت:
خیلی پست خوبی بود.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها