۵ فایده‌ی یک پروفایل تجاری در اینستاگرام برای متخصصان طراحی داخلی

آیا حساب اینستاگرام خود را برای فروش مبلمان منزل یا طراحی داخلی، از حالت عمومی به پروفایل تجاری تغییر داده‌اید؟
اگر اینگونه نیست، با وارد شدن به دهه‌ جدید؛ باید آن را در لیست کارهای  ضروری خود قرار دهید!
به هر حال، اینستاگرام یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال مبلمان است که می‌تواند کارکردی فراتر ازارسال تصاویر زیبا داشته باشد.

 

پیج بیزنس اینستاگرام برای طراحان داخلی

 

اینستاگرام، پروفایل‌های تجاری را در سال 2016 معرفی کرد.
پروفایل کسب‌وکار اینستاگرام، به عنوان یک نمونه‌ توسعه‌ یافته از فیسبوک، با تأکید بر عنصر بصری، دقیقا مانند یک صفحه‌ی تجاری در فیس‌بوک، آمار و بینش عملکردی را علاوه بر مزایای دیگر ارائه می دهد.

در این‌جا پنج دلیل برای ارتقاء صفحه‌ی خود به یک صفحه‌ی بیزینسی را برای شما بیان کرده‌ایم.

 

1. مخاطب خود را بشناسید

اینستاگرام از نظر تجزیه و تحلیل و ارائه آمار دقیق، به یک کاربر معمولی، اطلاعات محدودی ارائه می‌دهد. این موضوع قبلاً برای اکانت‌های شغلی یک مشکل به حساب می‌آمد، بنابراین  Instagram Insights  ارائه شد تا برای مشاغل و کاربران جدی‌تر، این مشکل مرتفع شود.

اینسایت اینستاگرام، داده‌های اساسی مورد نیاز مشاغل را درباره اکانت و عملکرد پست‌ها و استوری‌های آن‌ها فراهم می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید بفهمید که چه محتوایی برای مخاطبان جذاب است و چه چیزی نه. هم‌چنین می‌توانید اطلاعات خوبی درباره فالوئرهای خود به دست آورید تا به شما در ساختن یک تصویر شفاف از کسانی که به محتوای اینستاگرام شما علاقه‌مند شده‌اند، کمک کند.

در اینسایت اینستاگرام، شما آمار عملکرد هفته به هفته مانند تغییر در تعداد فالوئرها، پست‌ها، بازدید منحصر‌به‌فرد، بازدید غیرمنحصر‌به‌فرد، بازدید از پروفایل، کلیک‌های وب‌سایت و کلیک‌های ایمیل را دریافت خواهید کرد.
می‌توانید اطلاعات مفصلی از فالوئرهای خود مثل جنسیت، سن، موقعیت مکانی آن‌ها در شهرها و کشورها و هم‌چنین زمانی که بیشترین فعالیت را در طول روز دارند به‌دست‌آورید. اینسایت اینستاگرام هم‌چنین به شما امکان می‌دهد پست‌های گذشته را با توجه به میزان اینگیجمنت و تعداد بازدیدها در یک بازه زمانی مشخص، حداکثر تا دو سال مشاهده کنید.

حتا برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر، تجزیه و تحلیل‌های مختلف و راه حل‌های نرم‌افزاری گوناگونی نیز وجود دارد.

 

پیج بیزنس اینستاگرام برای طراحان داخلی

این مطلب را هم مطالعه کنید: 7 استراتژی بازاریابی برای طراحان داخلی

2. راه ارتباطی بسازید

حساب‌های بیزنسی اینستاگرام می توانند یک دکمه تماس به پروفایل اضافه کنند. می‌توانید دکمه را تنظیم کنید که وقتی کسی آن را لمس می‌کند، به شما ایمیل ارسال کند، با شما تماس بگیرد یا به نقشه‌ای دسترسی پیدا کند که موقعیت شما را نشان می‌دهد.

 

3. صنعت خود را مشخص کنید و به نمایش بگذارید

اگر یادتان باشد، هنگامی که صفحه فیس‌بوک خود را ایجاد کردید، از شما خواسته شد که صنعتی را که در آن فعالیت تجاری انجام می‌دهید، مشخص کنید. اکنون نیز، وقتی حساب بیزنسی اینستاگرام خود را به صفحه فیس‌بوک ارتباط می‌دهید، این اطلاعات به پروفایل اینستاگرام شما منتقل می‌شود. در صورت نیاز می‌توانید این اطلاعات را مستقیماً در اینستاگرام اصلاح کنید.

 

4. امکان اضافه کردن لینک در استوری‌های اینستاگرام

یکی از چالش‌های ناامیدکننده اینستاگرام عدم امکان قرار دادن لینک در پروفایل شخصی است.
در یک پروفایل شخصی برای قرار دادن لینک در استوری، باید با داشتن ۱۰هزار فالوئر هویت خود را ثابت کنید، در حالی‌که با داشتن یک پروفایل تجاری قوی، هرگاه بخواهید، می‌توانید در استوری‌های اینستاگرام لینک اضافه کنید. طبق گفته لوکوییز ،۷۵ درصد از کاربران اینستاگرام پس از مشاهده یک پست با لینک، روی لینک کلیک و وب سایت را مشاهده می‌کنند.

 

5. پروفایل خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید

برای تبلیغات در اینستاگرام به بودجه و یک اکانت بیزینس نیاز دارید.
در فیس‌بوک شما تبلیغات را می‌سازید و مکان مورد نظر خود را انتخاب می کنید. اینستاگرام یکی از گزینه هایی است که فیس بوک به شما می دهد.

 

 آن‌چه هنگام تبدیل اکانت شخصی به پروفایل کسب‌و‌کاری از دست خواهید داد...

هنگام تبدیل اکانت شخصی اینستاگرام به اکانت بیزنسی، دو ویژگی را از دست می‌دهید، اما واقعیت این است که این ویژگی‌ها برای حساب‌های شخصی در نظر گرفته شده است و شما همیشه می توانید یک پروفایل شخصی هم داشته‌باشید.

با پروفایل تجاری اینستاگرام، دیگر نمی‌توانید پست را خصوصی کنید. هم‌چنین امکان ارتباط دادن پروفایل خود به چندین حساب فیس‌بوک را از دست خواهید داد و در عوض می‌توانید فقط به صفحه فیس‌بوک بیزینسی خود متصل شوید.

اگرچه این ویژگی‌ها ممکن است برای یک حساب شخصی ارزشمند باشند، اما برای یک حساب تجاری یا بازاریابی، کاربرد کمی دارند. درواقع پروفایل بیزینس در اینستاگرام برای به‌دست آوردن مخاطب و تبدیل آن‌ها به خریدار ایجاد می‌شود و شما همیشه می‌توانید یک حساب شخصی هم برای خود حفظ کنید!

 

بعد از راه اندازی یک پروفایل بیزنس اینستاگرام، چه کنیم؟
بعد از راه اندازی یک اکانت بیزنس در اینستاگرام، باید فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کنید تا کم کم بتوانید فروش آنلاین مبلمان از طریق اینستاگرام را تجربه کنید. برای این کار علاوه بر دانش و تجربه دیجیتال مارکتینگ در حوزه بازاریابی دیجیتال مبلمان، نیاز به عکاسی حرفه‌ای از مبل، تولید محتوا، طراحی هویت بصری صفحه، به روز‌رسانی منظم پیج، پاسخ‌گویی به کامنت‌ها و دایرکت‌ها و بسیاری از کارهای دیگر دارید.
برای انجام همه‌ی این کارها با کیفیت بسیار بالا و هزینه منطقی، آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام مدیا را به شما پیشنهاد می‌کنیم که به طوری تخصصی در حوزه بازاریابی اینترنتی مبلمان و محصولات دکوراتیو فعالیت دارد. برای آشنایی با خدمات این شرکت، مشاوره و یا ثبت سفارش، روی لینک زیر کلیک کنید.
https://modammedia.com/

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها