۷ درس از بازاریابی بسیار تاثیرگذار برند ایکیا IKEA

 

۷ درس از بازاریابی بسیار تاثیرگذار برند ایکیا IKEA

 

بازاریابی ایکیا

 

آیا می‌خواهید مارکتینگ خود را گسترش دهید اما نمی‌دانید چگونه؟ بررسی یک کمپانی موفق مانند ایکیا و پیاده‌سازی استراتژی‌های بازاریابی آن را می‌توانید به عنوان یک شروع خوب در نظر بگیرید.

در این مقاله می‌خواهیم ۷ مورد از تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال و غیردیجیتال ایکیا را بررسی کنیم و سپس بدانیم که چطور می‌توانیم از این استراتژی‌ها برای افزایش فروش برند مبلمان خود استفاده کنیم.

 

 1. یک تجربه خلق کنید، نه یک محصول!

زمانی که به ایکیا فکر می‌کنید اولین چیزی که به ذهن شما می‌آید چیست؟ به احتمال زیاد مبلمان و لوازم منزل؛ اما ممکن است کوفته قلقلی سوئدی باشد یا یک آخر هفته که در حال مشاجره با همسرتان از یکی از فروشگاه‌های بسیار بزرگ آن‌ها دیدن کردید.

خرید کردن از ایکیا با خرید از سایر فروشگاه‌های مبلمان متفاوت است. و این ایکیا را به یک تجربه منحصربه‌فرد برای مشتریان تبدیل می‌کند.

 

ایکیا

 

مردم می‌توانند محصولات خود را از مکان‌ها و برندهای متفاوتی تهیه کنند. اما زمانی برند شما را به صورت برجسته در ذهن خواهند داشت که به واسطه خرید از شما یک تجربه منحصربه‌فرد کسب کنند.
در این صورت آن‌ها دوست دارند بارها و بارها خرید از شما را تکرار کنند.

 

چگونه می‌توانید این کار را در بیزینس خود ایجاد کنید؟

وقتی که برای استراتژی مارکتینگ برنامه‌ریزی می‌کنید، باید فضای ذهنی خود را از چارچوب‌های معمولی خارج کنید.

به منظور و هدف افزایش فروش، راه‌های بسیار خلاقانه‌تری از تبلیغ ساده‌ی محصولات وجود دارد.
بخش زیادی از موفقیت ایکیا، به دلیل پیشنهادات دیگری است که این برند صرف نظر از محصولات و خرید به مخاطبان ارائه می‌دهد. مردم هنگام رفتن به فروشگاه‌های ایکیا، در کنار خرید یک میز قهوه‌خوری، می‌توانند از ایده‌های زیبای چیدمانی آن‌جا ایده بگیرند، درحالی‌که از آن‌ها پذیرایی می‌شود و می‌دانند کودکشان در یک فضای امن مشغول بازی است.

 و احتمالا هربار که به فروشگاه مراجعه می‌کنند چند کالای اضافی که در لیست خرید خود نداشته‌اند هم می‌خرند.

خلق این تجربه خاص برای مشتریان، به خلاقیت و درک مناسبی از نیاز آن‌ها احتیاج دارد، اما بعد از دستیابی به آن، افزایش مشتری، مخاطب و فروش، تضمین شده است.

عواملی مثل فراهم آوردن اطلاعات مفید درباره محصولات، اطلاعات آموزشی، ورکشاپ‌های چیدمان منزل، خدمات پس از فروش یا سرویس‌های سرگرم‌کننده برای مشتریان، برگزاری وبینار آنلاین و ... می‌تواند به ساخت این تجربه برای مشتریان کمک کند.

و همچنین کوفته‌های سوئدی!

 

2. هویت بصری قدرتمند داشته باشید

برند‌های بسیار معروفی که در ذهن مخاطب ماندگار می‌شوند، از یک هویت بصری واضح و مشخص برخوردارند. ایکیا یکی از این برندهاست. پیام آن برای سهولت، ارزش‌مندی، و به حداکثر رساندن فضای شما در همه ابعاد آن پیدا و مشخص است.

این برند به استفاده از چند رنگ واضح و پررنگ (آبی، زرد، نارنجی، که رنگ‌های برند هستند) در تبلیغات شناخته شده است و در عکس‌ها خانه‌هایی با چیدمان مدرن را نشان می‌دهد.

وقتی شما یک عکس آشپزخانه از ایکیا می‌بینید، ناگفته می‌دانید که این آشپزخانه برای ایکیاست.

اگر می‌خواهید برند شما سرآمد باشد، داشتن ایده‌ای واضح درباره‌ی پیامی که مخاطب از برند دریافت می‌کند، ضروری است.

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: 10 گام تا راه‌اندازی یک پیج موفق در اینستاگرام

 

چگونه می‌توانید این کار را در بیزینس خود ایجاد کنید؟

بدون شک درباره تاثیر کال تو اکشن (call to action) در محتواهای خود شنیده‌اید. اما برای استفاده از آن‌ در تبلیغات باید عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید. هر تبلیغی که منتشر می‌کنید، باید به ساختن یک تصویر واضح از برند شما کمک و آن را تقویت کند؛ تا جایی که درنهایت افراد با دیدن تبلیغ شما بدون تجزیه و تحلیل زیاد بتوانند تشخیص دهند که متعلق به برند شماست.

باید با یک ایده روشن از برند خود شروع کنید. به این فکر کنید که دوست دارید برند شما چگونه درک شود، از چه کلماتی برای توصیف برند خود و آن‌چه که انجام می‌دهد استفاده می‌کنید و چه چیزی مزیت رقابتی شما نسبت به سایر برند‌های مبلمان است.

این ویژگی‌ها را در یک بیانیه بنویسید. به این ترتیب تصویر برند خود را خواهید داشت.

برای تمام تبلیغات، و همه‌ی فعالیت‌هایی که به عنوان یک شرکت انجام می‌دهید، باید این ویژگی‌ها را در نظر بگیرید.

 

3. سرمایه‌گذاری در بازاریابی محتوایی مبلمان

داشتن کاتالوگ برای یک برند مبلمان خوب است؛ اما در عصر دیجیتال، داشتن یک استراتژی قدرتمند در بازاریابی محتوایی یک ضرورت است.

ایکیا با ارائه پیشنهادات متفاوت مثل ویدیوهای ساخته شده از منازل مشتریان، یا تصاویر الهام‌بخش در پینترست، همیشه در ساخت محتوا‌ی آنلاین و جلب نظر مخاطب موفق ظاهر شده‌ است. تا جایی که مشتریان برای دیدن این محتوا‌ها لحظه‌شماری می‌کنند. 

 

بازاریابی دیجیتال مبلمان ایکیا

 

هر تعاملی که میان شما و مخاطب ایجاد می‌شود، یک فرصت مغتنم برای ساخت برند، قدرت بخشیدن رابطه با مشتریان و نمایش محصولات یا خدمات‌ برای شما است.

ایکیا این موضوع را خوب می‌داند و به همین دلیل به شکوفایی رسیده است.
ایکیا یک نمونه قابل بررسی بازاریابی دیجیتال مبلمان برای فعالین این صنعت است.

 

چگونه می‌توانید این کار را در بیزینس خود ایجاد کنید؟

تولید محتوا نباید بدون نظم و دلیل انجام شود. برای شروع، یک تصویر واضح از مخاطبان خود در ذهن داشته باشید.

مشتریان شما چه کسانی هستند؟ از چه طریقی شما را پیدا کرده‌اند؟ بیش‌تر تمایل به وقت‌گذرانی در اینستاگرام، توییتر یا یوتیوب دارند؟ چه نیازی دارند که شما باید برای آن‌ها رفع کنید؟

جواب دادن به این سوال‌ها به شما کمک می‌کند تا یک کمپین بازاریابی محتوایی ایجاد کنید. کمپینی که به مخاطب احساسی خوبی می‌دهد و اجباری به نظر نمی‌رسد.

کمپین‌های ایکیا معمولا شامل عکس، ویدیو و نوشته‌هایی است که مشتریان دوست دارند در زندگی روزمره‌شان با آن‌ها درگیر باشند. در این محتواها معمولا محصولات در موقعیت‌هایی قابل درک و شبیه به خانه قرار داده شده‌اند که در مقایسه با تصاویر تبلیغاتی احساس بهتری برای مخاطب ایجاد می‌کند.

احساسی که محتوای شما برای مخاطب می‌سازد بسیار مهم است. اگر در محتوای خود همه‌ی تمرکز را بر تبلیغ محصول یا خدمات خود بگذارید، مشتری پس زده خواهد شد.

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: چگونه از طریق بازاریابی محتوایی مبلمان، فروش خود را افزایش دهیم؟

 

4. از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

اگرچه ممکن است در ابتدای شروع به کار یک بیزینس، شبکه‌های اجتماعی حواس‌پرتی و بی‌دلیل به نظر برسد، اما پس از تاسیس برند استفاده از تمام پتانسیل‌های آن ضروری است.

دانستن این‌که مشتریان شما از کدام شبکه‌های اجتماعی بیش‌تر استفاده می‌کنند و دستیابی به آن‌ها از طریق آن پلتفرم، در درجه اول اهمیت قرار دارد. در استراتژی بازاریابی دیجیتال مبلمان ایکیا این پلتفرم‌ها شامل فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و پینترست است.

آن‌ها در این پلتفرم‌ها درباره محصولات، تخفیف، هدیه‌های خاص، مناسبت‌ها و اخبار پست می‌گذارند. همچنین از آن‌ها برای انتشار محتواهای خود استفا‌ده می‌کنند. ایکیا در برابر فالوورهای خود احساس مسئولیت و به شکایات یا نارضایتی آن‌ها سریعا رسیدگی می‌کند.

 

چگونه می‌توانید این کار را در بیزینس خود ایجاد کنید؟

برای استفاده درست و موثر از شبکه‌های اجتماعی تعداد زیادی راه‌کار وجود دارد. که در این‌جا با توجه به عملکرد و موفقیت ایکیا، به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • مکررا پست آپلود کنید. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی احتیاج به سرعت دارد. به همین خاطر نیاز است که بر اساس یک نظم و با فواصل زمانی کوتاه محتوا پست کنید تا همیشه جلوی چشم مخاطبان و در ذهن‌شان باشید.
  • تبلیغات کنید و محصولات و خدمات خود را به مخاطبان نشان دهید. این کار باعث افزایش فالوور و تعامل آن‌ها با پیج شما خواهد بود.
  • به فالوورهای خود گوش دهید. با مدیریت و رسیدگی درست به شکایات و نارضایتی‌های آن‌ها و حل مشکلات‌شان می‌توانید یک تجربه بد را تبدیل به یک خاطره خوب کنید. حداقل یک بار در روز صفحه خود را چک کرده و به کامنت‌ها و پیام‌های مخاطبان پاسخ دهید.
  • محتواهای خود را از طریق چندین شبکه اجتماعی منتشر کنید تا دستیابی خود را به مخاطبان‌تان تا حد ممکن افزایش دهید.

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: آیا اینستاگرام، بهترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال مبلمان است؟

 

 

5. مشتری‌های خود را بشناسید

شبکه‌های اجتماعی یک راه قدرتمند برای تعامل با مشتریان است، ولی شما باید از این فراتر باشید.

به نظر می‌رسد بخش زیادی از استراتژی بازاریابی دیجیتال درست متکی به خواندن ذهن مشتری است.

اما چرا مستقیما جواب سوال را از خودشان نپرسیم؟ ایکیا کمپین‌های بسیاری به همین منظور برگزار و اینسایت‌ها را مستقیما از مشتری‌‌ها دریافت کرده است تا به وسیله آن تصمیمات بازاریابی و طراحی محصول را شکل دهد.

کمپین First:59 ایکیا یک مثال خوب برای این موضوع است. که در آن از مشتری‌ها درباره‌ روتین صبح‌گاهی و اثر آن بر باقی روزشان سوال، سپس راه‌کار‌ و مشاوره‌هایی به آن‌ها پیشنهاد می‌کرد.

 

چگونه می‌توانید این کار را در بیزینس خود ایجاد کنید:

مشتری‌های خود را پیدا و از آن‌ها سوال کنید.

برای آن‌ها ایمیل نظرسنجی ارسال کنید. یک لینک یا شماره تماس در وبسایت قرار دهید. یک کمپین هشتگی در توییتر اجرا کنید.

بسیاری از مردم دوست دارند درباره مشکلات تاثیرگذار بر زندگی‌شان صحبت کنند. این مشکل ممکن است به طور خاص مربوط به محصولات شما یا به طور کلی مربوط به بازار مبلمان باشد.

فقط لازم است که از آن‌ها بپرسید.

 

نمونه خدمات تخصصی بازاریابی دیجیتال ویژه صنعت مبلمان و دکوراتیو

 

6. برند خود را همیشه فعال نگه دارید

ایکیا به طور مداوم محصولات جدید به مشتریان ارائه می‌دهد که غالب آن‌ها به عنوان محصولات دائمی در کنار سایر کالاها ماندگار می‌شوند.

هر بار که تصمیم به تغییر دکوراسیون یا چیدمان محصولات دارند، آن را یک فرصت در نظر گرفته و یک پیشنهاد و انگیزه جدید برای بازدید از فروشگاه و خرید به مشتریان می‌دهند.

مثلا با برگزاری تبلیغات، مراسم و یا کمپین‌های جامع توجه مردم را جلب و با آن‌ها درباره‌ی کولر آبی صحبت می‌کنند.

 

چگونه می‌توانید این کار را در بیزینس خود ایجاد کنید:

اگرچه افزودن به فهرست محصولات و‌خدمات راه جالبی برای تغییر و‌ جلب توجه مخاطب است، اما می‌توانید از راه‌های مختلفی انگیزه‌ و علایق جدید ایجاد کنید.

 

 

بازاریابی محتوایی ایکیا

 

برای مثال بلاگ‌پست یا اینفوگرافی‌های جدید بسازید. ویدئوهای جدید منتشر و وبسایت خود را بازطراحی کنید. همچنین می‌توانید برخی از کمپین‌های قدرتمند و موفق گذشته دیجیتال مارکتینگ مبلمان خود را با تغییرات نامحسوس مجدد اجرا کنید.

به این ترتیب تعامل و درگیری مخاطبان حال حاضر و دستیابی به مخاطبان جدیدی که شما را برای اولین بار پیدا می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند.

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: ۸ راه‌کار دیجیتال‌ مارکتینگ برای رشد برند مبلمان شما

 

7. خیلی خود را جدی نگیرید!

مخاطبان این روزها از تبلیغات و محتواهایی که فقط به قصد فروش تولید شده است خسته و فراری هستند و به همین دلیل ایکیا جای خود را میان آن‌ها باز کرده است.

ایکیا می‌داند که مبلمان بخشی از زندگی روزمره افراد است، اما هم‌چنین می‌داند که چیزهای بسیار مهم‌تری از محصولات در زندگی آن‌ها تاثیرگذار است.

به همین خاطر همیشه تبلیغات را سبک و سرگرم‌کننده برگزار می‌کند و این موضوع تاثیر مثبتی بر مخاطب دارد.

 

چگونه می‌توانید این کار را در بیزینس خود ایجاد کنید:

از این‌که در تبلیغات خود طنز و شوخ‌طبعی به کار ببرید نترسید.

برای مثال می‌توان به کمپین ایکیا اشاره کرد که در آن برای معرفی محصول جدید خود با کمپین‌های بازاریابی خشک شرکت اپل شوخی و آن را مسخره کرد. همه مخاطبان خیلی سریع با این شوخی ارتباط برقرار کردند و این موضوع باعث علاقه بیش‌تر آن‌ها به برند شد.

از تبلیغات جدی یا احساساتی بپرهیزید. بعید است که محصولی که می‌فروشید زندگی مشتری شما را برای همیشه تغییر دهد، اما می‌دانید که باعث بهبود آن خواهد بود.

 

برای شروع بازاریابی دیجیتال مبلمان خود آماده‌اید؟

همین حالا با آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام‌مدیا که به طور تخصصی در حوزه بازاریابی آنلاین مبلمان فعالیت می‌کند تماس بگیرید و از خدمات ویژه ما، از مشاوره تا اجرا، نهایت بهره را ببرید.
 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها