چطور از دیجیتال مارکتینگ برای جلب مشتریان به خرید آنلاین مبلمان استفاده کنیم؟

صنعت مبلمان یکی از بزرگ‌ترین بازارهایی است که با وجود جست‌وجوی روزافزون مشتریان برای دیدن عکس‌های محصولات و خرید آنلاین مبل،
هنوز به پتانسیل بالای خود در فروش آنلاین نرسیده است. استفاده از دیجیتال مارکتینگ، یکی از راه‌هایی است که فروشندگان مبلمان می‌توانند به وسیله آن در سال پیش رو فرصت فروش آنلاین را افزایش و تجارت خود را گسترش دهند. 
خرید آنلاین مبلمان هنوز به شیوه خرید اصلی در این صنعت تبدیل نشده است؛ ولی افزایش سرسام‌آور توانایی جست‌و‌جو و خرید اینترنتی مبل در فضای آنلاین یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در این ماجرا بازی می‌کند. به این ارقام که گوگل گزارش کرده است توجه کنید.

 

 

 چطور از دیجیتال مارکتینگ برای جلب مشتریان به خرید آنلاین مبلمان استفاده کنیم؟

 

 

دیجیتال مارکتینگ مبلمان

 

  • ۶۶٪ از خریداران قبل از هرگونه خرید در اینترنت به دنبال اطلاعات می‌گردند.
    ۲۵٪ از آن‌ها خریدشان را هم آنلاین انجام می‌دهند.
  • ۶۳٪ قبل از خریدشان، بیش از دو هفته به تحقیق و بررسی درباره محصولات موجود در وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف مبلمان می‌پردازند.
    سرچ آنلاین حتی اگر منجر به خرید فیزیکی از فروشگاه مبلمان نشود، زاویه دید خوبی از برند به خریداران خواهد داد.
  • سرچ آنلاین برای مبلمان در سال ۲۰۱۴ ۱۴٪ افزایش داشته است.
  • ۹۴٪ از سرچ‌های پرداختی مانند گوگل ادز به موضوعات اتاق، آشپزخانه، نشیمن و سالن غذاخوری اختصاص دارد.
  • ۳۲٪ از خریدهای آنلاین مبلمان از طریق گوشی موبایل انجام می‌شود.
  • ۴۹٪ از جست‌و‌جوهای مربوط به مبلمان و لوازم منزل از طریق موبایل یا تبلت انجام می‌شود.

 

تجربه‌ای که ما داشتیم حتی از این هم فراتر بود. آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام‌مدیا توانست یک برند محصولات دکوراتیو را بدون هیچ‌گونه فروشگاه فیزیکی، در اینستاگرام به موفقیت چشم‌گیری برساند. تا آن‌جا که برند مذکور اکنون حدود 100هزار فالوئر و به سراسر ایران فروش دارد! برای دیدن پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ مدام مدیا در صنعت مبلمان، وارد این لینک شوید. پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ مبلمان برندهای ایرانی


جالب است بدانید در مواقعی مثل نزدیک سال نو یا عیدهای مذهبی، آمار خرید آنلاین مبلمان تا ۳۰۰٪ هم افزایش می‌یابد! البته در این آمار، خریدهای حضوری تاثیر گرفته از سرچ‌های آنلاین شمرده نشده است. این موضوع که خریداران روز به روز بیش‌تر به خرید آنلاین متمایل می‌شوند کاملا واضح است.
برای این‌که از این پتانسل بالا استفاده کنید و از رقبا عقب نمانید، پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریع‌تر هرچه سریع‌تر بازاریابی دیجیتال مبلمان را شروع کنید؛ چراکه می‌تواند هم بر فروش آنلاین و هم فروش آفلاین محصولات شما تاثیرگذار باشد.
برای شروع این ۳ راه‌کار را دنبال کنید.

 

 

1. صفحه اینستاگرام و سایت برند مبلمان خود را برای استفاده از طریق موبایل ارتقاء دهید

در سال ۲۰۱۴ رکورد استفاده از موبایل زده شد؛ چرا که ۵۰٪ از ترافیک ورودی به وبسایت‌های فروش آنلاین مبلمان از طریق موبایل یا تبلت انجام گرفته بود. بر همین اساس بایستی از کیفیت تجربه خرید آنلاین از برند خود، از طریق موبایل اطمینان حاصل کنید. هم‌چنین باید انتظارات و معیارهای واقعی و شفافی از میزان ترافیک ورودی از طریق موبایل داشته باشید. خریداران شما شاید خرید از طریق لپ‌تاپ یا خرید حضوری را ترجیح بدهند، اما به هر حال مسیر خرید خود را از طریق موبایل شروع می‌کنند.
به دنبال ابزارهایی برای بررسی نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به خریدار و تحلیل بازدید‌ها باشید تا بتوانید درآمدی را که تحت تاثیر ترافیک موبایلی کسب کرده‌اید را تشخیص دهید.

 

2. از سرچ پولی برای افزایش خرید آفلاین و بازدید حضوری استفاده کنید.
اگر تا به حال کمپین سرچ پرداختی نداشته‌اید باید استارت بزنید؛ و اگر در حال حاضر چنین کمپینی دارید، برای افزایش ترافیک فروشگاه خود از همه ابزارهای در دسترس برای این کمپین استفاده کنید. در این مدل از تبلیغات، نمایش آدرس و شماره تلفن فضای فیزیکی شما، به خصوص در این عصر که به سادگی و با یک تاچ امکان برقراری تماس وجود دارد، خیلی اهمیت دارد. این موضوع، سرچ براساس منطقه‌ شهری و متأثر از آن خرید و بازدید حضوری را هم افزایش می‌دهد. در این راستا می‌توانید کمپین‌های فروش گوگل (تبلیغات لیست‌شده محصولات گوگل) را چک‌ کنید؛ که فروشندگان می‌توانند تبلیغات محلی و منطقه‌ای خود را در آن‌جا ارائه دهند. این امکان به خصوص از طریق موبایل کاملا مفید و تاثیرگذار است؛ چرا که خریداران با سرچ محصول مورد نظر می‌توانند آن را در نزدیک‌ترین فروشگاه پیدا و به صورت فیزیکی آن را خریداری کنند.

 

3. برای افزایش بهره‌وری وبسایت، هدف‌گذاری و بازاریابی استراتژی خود را بازنگری کنید

ممکن است آن دست از تبلیغاتی که بعد از بازدید از یک وبسایت و خروج از آن، هم‌چنان شما را دنبال می‌کنند و در وبسایت‌های دیگر پدیدار می‌شوند، کمی ترسناک به نظر برسد!. اما این موضوع در تبلیغات پذیرفته است و به شما یک مزیت رقابتی می‌دهد. درواقع باید تبلیغات و هدف خود را بر اساس اطلاعات جمعیت‌شناختی و رفتار گذشته مشتریان خود در خرید، طراحی کنید. این نوع از تبلیغات نمایشی را می‌توان بر اساس محصولاتی که خریدار از آن در وبسایت دیدن کرده یا در سبد خريد خود قرار داده است هدف‌گذاری کرد. همه اين موارد به شناخت مشتری طی یک‌ تحقیق طولانی کمک می‌کند.

 

 

بازاریابی دیجیتال مبلمان

 

این مطلب را هم مطالعه کنید: یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ که فروش مبلمان را به ارمغان می‌آور

 

 

بعضی از فروشندگان به راه‌های خلاقانه و‌ جدیدی برای شخصی‌سازی برند خود و ورود آن به تبلیغات نمایشی استفاده می‌کنند. مثلا وبسایت برند
Poppin که یک شرکت تولیدکننده محصولات منزل و اداری است، می‌تواند بر اساس رفتار خرید شما رنگ تبلیغات نمایشی و صفحه وبسایت خود را تغییر دهد. اگر شما از محصولات نارنجی استقبال می‌کنید، می‌توانید انتظار دیدن یک وبسایت و تبلیغ نارنجی را داشته باشید. 

کلید اصلی، هدف‌گذاری درست برای مخاطب و مشتری خاص برند است که باید تبلیغات نمایشی شما را ببیند. همچنین به چگونگی بازاریابی مشتریان بر اساس محصولات هم فکر کنید. اطلاعات رفتار آن‌ها در خرید‌های گذشته را جمع‌آوری و بر اساس آن ساخت کمپین تبلیغات نمایشی را شروع کنید. فراموش نکنید که کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ را با فروش آفلاین و فیزیکی هم تطبیق دهید. 

امروزه با وجود تکنولوژی‌های مختلف برای بازاریابی دیجیتال مبلمان، توانایی و فرصت‌های دستیابی به مشتریان جدید و اثبات جایگاه یک برند محصولات دکوراتیو، بی‌پایان است.

برای برند‌های مبلمان زمان مناسب ورود به عرصه دیجیتال مارکتینگ و افزایش قدرت فروش آنلاین همین امروز است.
با افزایش تمرکز بر موبایل، سرچ پولی و تبلیغات نمایشی، فروشندگان مبلمان می‌توانند نرخ تبدیل را افزایش داده و مهم‌تر از آن نتایج و اطلاعات را برای برنامه‌های بازاریابی‌های آینده بررسی کنند.

اگر‌ تمایل داشته باشید، تیم متخصص آژانس دیجیتال مارکتینگ مدام‌مدیا می‌تواند در مسیر دنیای جذاب بازاریابی دیجیتال و تبلیغات اینترنتی به شما کمک کند. با ما تماس بگیرید. ماموریت ما کمک به فروشندگان مبلمان برای رسیدن به فروش آنلاین است. 

 
source: www.blueport.com

نوشته های اخیر

دسته بندی ها